مدیران لینوکس | هاست لینوکس | سرور لینوکس | طراحی سایت لینوکس | هاست ویندوز هاست , هاست پرسرعت , هاست ارزان , هاست رایگان , هاست ویندوز , هاست لینوکس , هاست با کیفیت , هاست آلمان , هاست ایران , سرور آلمان , سرور ایران , سرور لینوکس , سرور ویندوز , بهترین سرور مجازی tag:http://www.linux-admins.ir 2020-05-26T00:32:57+01:00 mihanblog.com هاست چیست ؟ | هاستینگ چیست ؟ | هاست لینکوس | هاست ویندوز 2019-12-24T13:49:31+01:00 2019-12-24T13:49:31+01:00 tag:http://www.linux-admins.ir/post/1 پی وی هاست چیست ؟هاست ( host )  یا هاستینگ به فضایی گفته میشود که فایل های سایت از قبیل متن ، آهنگ ، عکس ، و سایر  فایل های شما با هر فرمتی در آن قرار میگیرد .در واقع طراحان سایت ابتدا سایت را طراحی کرده و کد نویسی های لازم را انجام میدهند و آن فایل ها را در فضای اینترنت به نام هاست آپلود یا بارگذرای میکنند. هاست هایی توسط شرکت های میزبانی هاست  ارائه میشوند بر دو نوع اند :هاست لینوکس و هاست ویندوز شاید با دیدن این اسامی یاد سیستم عامل های لپ تاپ ها بیفتید . بله درست است این این

هاست چیست ؟

هاست ( host )  یا هاستینگ به فضایی گفته میشود که فایل های سایت از قبیل متن ، آهنگ ، عکس ، و سایر  فایل های شما با هر فرمتی در آن قرار میگیرد .
در واقع طراحان سایت ابتدا سایت را طراحی کرده و کد نویسی های لازم را انجام میدهند و آن فایل ها را در فضای اینترنت به نام هاست آپلود یا بارگذرای میکنند.


هاست چیست ؟

هاست هایی توسط شرکت های میزبانی هاست  ارائه میشوند بر دو نوع اند :

هاست لینوکس و هاست ویندوز


شاید با دیدن این اسامی یاد سیستم عامل های لپ تاپ ها بیفتید . بله درست است این این سیستم عامل ها هم مانند سیستم عامل های کامپیوتر ها میباشند با این تفاوت که در یک کامپیوتری که همیشه روشن است و باید روشن بماند تا سایت شما در مدت 24 ساعت آنلاین باشد .
وب سرور سیستم عامل های ویندوز IIS میباشد ولی وب سرور سیستم عامل لینوکس Apache میباشند .
یکی از تفاوت های سیستم عامل ها در قیمت آن هاست و به طور کلی سیستم عامل ویندوز گرانتر از سیستم عامل لینوکس هستند و دلیل آن هم  open surce نبودن سیستم عامل های ویندوز است و برای استفاده از این سیستم عامل نیاز به خرید لیسانس(license) ویندوز سرور از شرکت مایکروسافت میباشد .
با این حال سیستم عامل های لینوکس open source و رایگان میباشند و برای استفاده از این سرورها نیازی به پرداخت هزینه حق لییسانس نیست .

تفاوت هاست ویندوز و هاست لینوکس
از نظر امنیت هم اگر مسائل امنیتی رعایت شوند هردو سیستم عامل دارای امنیت عالی و بالا هستند ولی به صورت کلی سیستم عامل لینوکس داری ثبات بیشتری نسبت به سیستم عامل های ویندوز هستند .
تفاوت اصلی این دو سیستم عامل در نوع برنامه سایتی هست که استفاده خواهید کرد
در کل چندین نوع زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت وجود دارد  :
اگر طراح سایت از زبان های ASP و ASP.NET  استفاده کند باید از سیستم عامل ویندوز استفاده کند چرا که این سیستم عامل از این زبان های برنامه نویسی پشتیبانی می کند .
در صورتی که طراح سایت را با استفاده از زبان های PHP ، PHYTON ، PERL ، CGI سایت را طراحی کند باید از سیستم عامل لینوکس استفاده کند چرا که سیستم عامل لینوکس از این زبان ها پشتیبانی میکند .
ناگفته نماند که زبان PHP نیز در برخی سرورهای ویندو میتوانند اجرا شوند ولی در هر صورت مشکلاتی را به وجود می آورند .
از تفاوت های دیگر این سیستم عامل ها بانک اطلاعاتی مورد استفاده در آن هاست .
به طور مثال در سیستم عامل ویندوز از بانک اطلاعاتی اس کیو ال سرور "SQL SERVER" استفاده میشود ولی در سیستم عامل لینوکس از بانک اطلاعاتیذ مای اس کیو ال " MY SQL "استفاده میشود .

]]>